سفارت ایران در روسیه | 1402/07/30

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی در گردهمایی مردمی که در محکومیت جنایات وحشیانه رژیم صهیونیستی در سالن تشریفات سفارت ایران در روسیه برگزار شده بود، ضمن محکومیت اقدامات ضدبشری اسرائیل، به تشریح ابعاد حرکت جهادی حماس پرداخت.

قم | 1402/07/24

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: لازم است محور مقاومت و افرادی که مصلح و حق طلبند، و در صف مقاومت قرار دارند، نسبت به دوران پسا پیروزی و دوران بعد از رسیدن به دستاوردها، فکر و برنامه روشنی داشته باشند.

قم | مدرسه علمیه دارالشفاء | 1402.2.21

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی در همایش بین المللی مهدویت و انتظار در اندیشه حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی(ره) گفت: از جمله ویژگی های خاص این عالم برجسته، شیدایی و دلسوختگی نسبت به امام عصر(عج) و کار علمی فاخر و گسترده در زمینه مهدویت است.

رونمایی از نسخه آزمایشی پرتال اینترنتی آمنا با تمرکز بر حوزه مطالعات تمدنی | 1401.12.8

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استاد احمد واعظی، حجت الاسلام والمسلمین استاد احمد واعظی در مراسمی با حضور مدیران دفتر تبلیغات اسلامی و دانشگاه باقرالعلوم(ع) و جمعی از اساتید حوزه و دانشگاه ضمن هم اندیشی پیرامون «گذشته و آینده ی مطالعات تمدنی در ایران» از نسخه آزمایشی پرتال اینترنتی آمنا با تمرکز بر حوزه مطالعات تمدنی رونمایی شد.
حجت‌الاسلام و المسلمین احمد واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در این مراسم ضمن قدردانی از زحمات سازندگان این پرتال به بیان مقدمه‌ای تحلیلی در حوزه فرهنگ پرداخت و گفت: در حوزه مطالعات تمدنی پیشنهادی دارم که آن پیشنهاد متوقف بر یک مقدمه تحلیلی است. ابتدا یک بحث تحلیلی می کنم و سپس بر اساس آن، پیشنهادم را عرض می­کنم.

1401/11/05

گزیده ای از سخنان حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی در نشست تأثیر مکتب فقهی امام خمینی بر فقه سیاسی شیعه

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حجت الاسلام و المسلمین استاد احمد واعظی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی با بیان اینکه امام خمینی (ره) فقه را در مستوای اداره کلان جامعه می بیند گفت: یعنی فقه و فقیه نه تنها عهده¬دار استنباط احکام فرعیه و تعیین حکم شرعی آحاد مردم است، بلکه فقه را در بستر حکمرانی و اداره جامعه باید دید. این تلقی از فقه مهمترین دستاورد حضرت امام در فقه سیاسی شیعه است. طبق تلقی امام از فقه، اسلام وجه سیاسی دارد و این یک اتفاق یا حادثه تاریخی نیست بلکه ذاتی اسلام است.

سلسله نشست های فصل تحول؛ گفتمان عدالت و معنویت | قم | 1400/10/30

استقرار عدالت در جامعه فرهنگ‌پیچ است؛ هر چه عدالت در جامعه گسترده‌تر باشد، زمینه ارتقای معنویت بیشتر فراهم می‌شود و رابطه عدالت و معنویت رابطه ای دوسویه است.

1400/08/14 | نشستی با حضور دبیران اتحادیه انجمن های اسلامی اروپا

موفقیت جمهوری اسلامی در جنبه ایجابیِ مبارزه با استکبار جهانی را لازمه به زانو آمدن استکبار در برابر انقلاب دانست و گفت: روزی استکبار جهانی در مقابل این انقلاب و این ملت رشید به زانو در خواهد آمد که ما در آن جنبه ایجابی هم موفق شویم و با صِرف مبارزه سلبی منهای مبارزه ایجابی این اتفاق نخواهد افتاد.

اصفهان | مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله حسن زاده آملی(ره) | 1400/07/08

علامه حسن زاده آملی رسالتی مسلط به کتب اصلی دانش‌های مختلف اسلامی و دایره‌المعارف متحرک نسبت به شاخه‌های مختلف معارف اسلامی بود.

اختتامیه همایش «بیانیه گام دوم انقلاب و جهان اسلام» | قم 99/12/18

نیروی انسانی کارآمد، حُسن عملکرد دستگاه های متولی امر ارتباطات بین المللی و غنای محتوای تعامل، از جمله ابعاد رسالت حوزه و روحانیت در تعاملات بین المللی با جهان اسلام است.